Od ubiegłej środy obserwujemy na parze walutowej CHF/PLN zdecydowane odbicie, które doprowadziło franka z rejonu 4,55 zł do przetestowania 4,68 zł. Inwestorzy odzyskali wiarę w szwajcarską walutę, która wraz z kolejnymi podwyżkami tamtejszego banku centralnego zyskuje na popularności. Czytaj dalej Rząd ogłosił nowy program “Energia dla Wsi”. Przewiduje on wypłatę miliarda złotych na rozwój odnawialnych źródeł energii na terenach wiejskich. Pieniądze mają pochodzić z Funduszu Modernizacyjnego, które będzie rozdzielać Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW).

euro 28.06

Agencja dodała, że w czwartek ma zacząć się ogólnokrajowy strajk przeciwko rządowym planom podniesienia wieku emerytalnego. Niektóre regiony naszej planety nie będą nadawały się do zamieszkania. Będzie to oznaczało wyrok śmierci dla wielu ludzi – oświadczył podczas przemówienia na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres.

Fundamentalna prognoza dla euro na tydzień

Rynek oczekuje spowolnienia dynamiki wskaźnika PCE w USA, co mogłoby wpływać na powstrzymanie dalszego wzrostu oczekiwań na podwyżki stóp procentowych. W portugalskiej Sintrze odbywa się w tym tygodniu sympozjum bankierów centralnych organizowane przez EBC. Mechanizm ten powinien być spójny z podwyżkami stóp procentowych i wspierać notowania euro. Euro to jedna z głównych walut wymienialnych na świecie obok amerykańskiego dolara, brytyjskiego funta, japońskiego jena i franka szwajcarskiego.

Niewiele tracą również dolar i euro, za które zapłacimy odpowiednio 4,43 zł i 4,69 zł. Tymczasem rubel wciąż rośnie i zapłacimy za niebo 0,08353 zł. PKO Bank Polski jest niekwestionowanym liderem polskiego sektora bankowego.

Obniżka wynosi 150 złotych za megawatogodzinę , czyli ponad 19 procent – podała spółka w komunikacie. Obecnie, w okresie rewersyjnych wojen walutowych, “jastrzębia” retoryka Christine Lagarde wydaje się odpowiednia. Niemniej jednak “byki” na EURUSD wolą zrobić krok do tyłu po dwóch krokach do przodu. W rzeczywistości euro ma wiele powodów do umocowania się. Najpierw w środę poznamy dane o cenach konsumpcyjnych krajów strefy euro i całego bloku walutowego za czerwiec.

“Robimy postępy w pracach naszego zespołu, aby odkrywać te informacje” – wyjaśnił John Ray, dyrektor generalny spółki. Czytaj dalej Rząd szykuje dodatkowe opłaty przy hurtowym zakupie mieszkań. – Na pewno przede wszystkim chodzi nam o fundusze, które w celach inwestycyjnych, spekulacyjnych skupują z rynku mieszkania Indeks funduszy inwestować biliony, ale rzadko wyzwanie zarządzania i przez to podnoszą ceny – powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki. Jak przekazał, projekt ustawy w tej sprawie wkrótce może trafić na posiedzenie rządu. Czytaj dalej PGNiG Obrót Detaliczny obniża cenę gazu dla małych i średnich firm, które rozliczają się w oparciu o cennik “Gaz dla Biznesu”.

» Podatek dochodowy od osób fizycznych

Oczekuje się, że inflacja w Niemczech wzrośnie z 7,9% do 8%, we Francji – z 5,2% do 5,7%, we Włoszech – z 6,8% do 7,4%, w całej wspólnocie – z 8,1% do 8,4%. Jego dynamika może popchnąć EBC do agresywnych ograniczeń monetarnych. Jednocześnie, jak wiadomo, rynki rosną zgodnie z oczekiwaniami, więc rajd EURUSD w przeddzień ważnych publikacji wygląda logicznie. Jednak JP Morgan powiedział, że większość wzrostu zamówień na dobra trwałe wynika z rosnących cen, a Goldman Sachs twierdzi, że rynek nie docenia prawdopodobieństwa recesji. Bank spodziewa się, że w najbliższej przyszłości skorzysta na gołębim przesunięciu FED.

euro 28.06

Czytaj dalej Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta Tomasz Chróstny nałożył ponad 2,7 miliona złotych kary na BNP Paribas, a Bank Pocztowy ukarał wysokością 230 tysięcy złotych – poinformował w środę UOKiK. Dodał, że oba banki bezprawnie ograniczały możliwość złożenia wniosków o wakacje Konferencja prasowa EBC Head Mario Draghi (20072017) kredytowe. Czytaj dalej Bankrutująca giełda kryptowalut FTX przekazała w raporcie, że z jej kont w wyniku ataku hakerskiego skradziono około 415 milionów dolarów. Spółka podkreśliła, że zidentyfikowała znaczące braki zarówno na swoich międzynarodowych, jak i amerykańskich giełdach kryptowalut.

Kurs dolara (USD) 28.06.2021:

To waluta w 19 państwach w Unii Europejskiej tworzących tzw. Ostatnie jej rozszerzenia miały miejsce w 2011, 2014 i 2015 r., gdy przystępowały do niej odpowiednio Estonia, Łotwa i Litwa. W międzyczasie uwagę inwestorów we wtorek przyciągnąć może jeszcze posiedzenie MNB. Chociaż decyzje węgierskiego i czeskiego banku centralnego nie mają bezpośredniego przełożenia na politykę pieniężną w Polsce, to jednak wpływają na notowania i oczekiwania rynkowe w całym regionie CEE.

  • Będzie to oznaczało wyrok śmierci dla wielu ludzi – oświadczył podczas przemówienia na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres.
  • Jego skonsolidowany zysk netto wyniósł 2,65 mld zł a wartość aktywów 382 mld zł.
  • Jednak w regionie Europy Środkowo-Wschodniej trudne dni przeżywa forint.
  • Czytaj dalej Myślę, że w najbliższych tygodniach poznamy projekt ustawy umożliwiający pracę zarobkową bez utraty świadczeń – poinformował w środę wiceminister rodziny i polityki społecznej, pełnomocnik rządu ds.

Mediana prognoz wskazuje na podwyżkę głównej stopy procentowej MNB o 50 pb. Do 6,40%, natomiast pojawiają się też liczne głosy za mocniejszym ruchem do nawet 6,90%. Asymetryczne ryzyko po stronie bardziej zdecydowanej decyzji może potencjalnie sprzyjać wzrostowi krzywych dochodowości w Polsce.

Przekonała się o tym gmina, która musiała wypłacić prawie pół miliona odszkodowania za uszkodzenia McLarena, który wpadł w dziurę w drodze i w ciągu ledwie jednego dnia wykorzystała całą sumę gwarancyjną z ubezpieczenia. Czytaj dalej Fundusze, które kupowały, rzeczywiście nazwijmy to hurtowo, całe budynki, czyli powyżej 30 czy 50 mieszkań, stanowią margines. Nawet w badaniach statystycznych to jest 1 procent całego McDonald\’s Q1 Report Report rynku, obrotu rocznego – wskazała w programie “Tak jest” Hanna Milewska-Wilk, analityk rynku najmu mieszkań. Łukasz Bernatowicz, radca prawny, wiceprezes BCC, dodał, iż “już na dzień dobry widać, że będzie problem z tymi przepisami. Inaczej traktuje się podatnika, który kupuje dom, i tego, który kupuje mieszkanie”. Eurojackpot to gra liczbowa o europejskim zasięgu, która została uruchomiona w marcu 2012 roku.

Rzeczywiście, najnowsze dane o państwach są bardziej niepokojące niż przyjemne, co nie może nie wpłynąć na odczyty rynku instrumentów pochodnych. Postępujący przeciwnik, który cofa się o krok przy najmniejszym oporze, wygląda śmiesznie. Oczekiwania na dalsze przyspieszenie inflacji w Europie oraz obniżenie prognoz stóp funduszy federalnych przez rynek instrumentów pochodnych na tle zbliżającej się recesji w gospodarce USA dają podstawy do ataków.

Choć uległy one wyciszeniu, tak para wciąż ma trudności z przebiciem się powyżej 4,44 zł. Czytaj dalej Bank Pocztowy zachęca klientów do podpisywania aneksów do umów kredytowych. Ma to związek z reformą wskaźników referencyjnych i planowanym zastąpieniem WIBOR-u przez WIRON.

Godziny pracy

Dopytywany o to, jakie kryterium zostanie zastosowane i czy zostanie określony próg możliwych zarobków, odpowiedział, że “w tej chwili są różne warianty na stole – progowe i suwakowe”. Czytaj dalej 500 plus może wpłynąć na zwiększenie zdolności kredytowej. Prezes Alior Banku Grzegorz Olszewski poinformował w rozmowie z “Dziennikiem Gazetą Prawną”, że bank od grudnia przy wyliczaniu zdolności kredytowej uwzględnia świadczenie z programu Rodzina 500 plus. – To ma duże znaczenie dla zdolności kredytowej rodzin z dziećmi – podkreślił.

Jednak wątpliwości uniemożliwiają fanom euro realizację ich planów. Wszystkie oczy skierowane są na organizowane w portugalskiej Sintrze trzydniowe forum, którego inicjatorem jest Europejski Bank Centralny. Najważniejszym punktem wydarzenia będzie panel organizowany ostatniego dnia (tj. w środę 29 czerwca) w którym udział wezmą szefowie ECB, FED i BOE.

Węgierska waluta osłabiała się, a kurs EUR/HUF osiągnął nowe szczyty w pobliżu poziomu 405. Obawy dotyczące skuteczności działań w polityce pieniężnej w celu zwalczenia inflacji odbijają się negatywnie na kursie HUF, przy nastrojach rynkowych, które wciąż wskazują na ryzyko globalnej recesji. Jednak w poniedziałek nie obserwowaliśmy globalnego odwrotu od aktywów ryzykownych, gdzie europejskie indeksy akcyjne w większości notowały niewielkie zyski.

Reklama

Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy. Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług. Pomimo gwałtownych przetasowań pośród surowców i obligacji układ sił w notowaniach głównych walut bardzo się nie zmienił, a co za tym idzie, również złoty nie doświadczył poważnej zmienności. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa, tzn.